DUYURULAR

29.DÖNEM POMEM GİRİŞ SINAVINA KATILACAK ADAYLARIN DİKKATİNE!!!
  16 Aralık 2022

29. Dönem POMEM Giriş Sınavı kapsamında, aday değerlendirme ve seçme sınavı Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilik aşamasına katılacak olan adaylar Sınav Merkezlerini, T.C. Kimlik Numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgulayarak öğreneceklerdir. Adaylar ilan edilen sınav tarihi ve Sınav Merkezinde Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilik Sınavına tabi tutulacaklardır. Ayrıca, adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Adayların, Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı vb. elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.

 

ADAYLAR SINAVA GELİRKEN:

İnternet üzerinden Aday Belirleme Ön Başvurusu yapan adayların müracaat kabul ve sınav işlemleri için getirmesi gereken belgeler;

a) Sınav Giriş Belgesi

b) Sınav başvuru formu, tam ve eksiksiz olarak doldurulacaktır. (Sınav giriş belgesi yayınlandığı tarihte, sınav başvuru formu www.pa.edu.tr adresinden indirilecektir.)

c) Sağlık Bilgi Formu, tam ve eksiksiz olarak doldurulacaktır. (Sınav giriş belgesi yayınlandığı tarihte, sağlık bilgi formu www.pa.edu.tr adresinden indirilecektir.)

ç) Adayların Fiziki Yeterlilik Sınavı Parkuruna Katılmasına Engel Sağlık Probleminin bulunmadığına dair beyanı, (sınav giriş belgesi yayınlandığı tarihte, söz konusu evrak www.pa.edu.tr adresinden indirilecektir.)

d) Mezuniyet bilgisi mezun olduğu üniversite tarafından YÖK sistemine işlenmemiş olan adaylar diploma veya geçici bitirme belgesinin aslı ve fotokopisini getirecektir. Diğer adaylar mezuniyetine ilişkin herhangi bir belge getirmeyecektir. (Mezuniyet bilginizin YÖK Sistemine işlenip işlenmediğini e-Devlet’ten kontrol edebilirsiniz.)

-Yabancı ülkeden alınan ön lisans, lisans diplomaları YÖK Başkanlığından alınan denklik belgesi ile birlikte kabul edilecektir.

e) Polis Akademisi resmi internet sayfasından başvuruyu tamamladıktan sonra sınav giriş belgesinde fotoğrafı olmayan adaylar son bir yıl içinde çekilmiş biyometrik fotoğraf getirecektir.

f) Sabıka kaydı olması durumunda Müracaat Kabul Komisyonuna ibraz etmek üzere ilgili belgeyi getirecektir.

 g) Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme belgesi, (Eğer yaş tashihi yaptırmış iseniz, yaptırdığınız yaş tashihinin tarihini gün-ay-yıl olarak yazınız. Kesinleşmiş Mahkeme Karar tarihi yazılacak ve tasdikli mahkeme kararı başvuru sırasında teslim edilecektir.)

ğ) Emniyet teşkilatı şehit veya vazife malullerinin eş veya çocuklarından başvuru yapacak olanlardan şehit veya vazife malulü bilgisini, içeren ve biyometrik fotoğrafın yer aldığı yazılı veya Kurumca kabul edilen elektronik ortamda düzenlenen sınav başvuru formu ile başvuru yapar.

h) Emniyet teşkilatı dışında şehit veya vazife malullerinin eş veya çocuklarından başvuru yapacak adaylar, onaylı şehit veya malullük belgesini yazılı veya elektronik ortamda yaptığı başvurusuna ekler.

Elektronik ortamda başvuru yapılmış ise bu adaylar sınav esnasında belgenin aslını Müracaat Kabul Komisyonuna teslim eder.

**ADAYLARIN KAN GRUBUNU ÖĞRENMELERİ GEREKMEKTEDİR.

** SAĞLIK MUAYENESİ İÇİN ERKEK ADAYLAR SAKAL TIRAŞI OLARAK SINAV MERKEZİNE GELECEKLERDİR.

 

ÖNEMLİ!!!

 

**SINAV TARİHİNDE GEÇERLİ MAZERETİ OLAN ADAYLAR (DOKTOR İSTİRAHAT RAPORU, HASTANE YATIŞ RAPORU VB.) BAŞKA BİR TARİHTE SINAVA GİREBİLMEK İÇİN MAZERETLERİNİ BİLDİRİR BELGELERİ İLE EN GEÇ SINAV GÜNÜNDE ŞAHSEN VEYA OKULUMUZA AİT 0(212)203 8707 FAKS NUMARASI YOLUYLA AŞAĞIDA BULUNAN DİLEKÇE ÖRNEĞİNİ DOLDURULARAK BAŞVURUDA BULUNACAKLARDIR.

 

DİLEKÇE ÖRNEKLERİ

Mazeret Dilekçe Örneği

Haber Paylaş