DUYURULAR

2019 Yılı PMYO Giriş Sınavını Kazanan 2. Yedek Adaylara Duyuru
  05 Kasım 2019

      2019 - 2020 eğitim - öğretim dönemi için PMYO seçme sınavı neticesinde okulumuza geçici kayıt hakkı kazanan ve planlaması yapılan 2.yedek öğrencilerimizin, geçici kayıt için 05 Aralık 2019 (05.12.2019) Perşembe günü saat:17.00 e (daha önceki günlerde gelmelerine gerek yoktur) kadar Yüksekokul Müdürlüğümüzde hazır bulunmaları gerekmektedir. Adaylar geçici kayıtlarını yaptırdıkları andan itibaren intibak eğitimi başlayacak olup o andan itibaren okulumuzda yatılı (yanlarında eşofman, traş takımı, terlik, spor ayakkabı vb. gerekli eşyaları getirecektir.) olarak kalacaklardır. Ayrıca adayların anne ve babasının ikamet adresleri doğum yeri ve tarihleri kayıt esnasında lazım olacaktır.

      Adayların ses, görüntü ve depolama özelliği olan her türlü cep telefonu (akıllı ve her türlü kameralı telefonlar), dizüstü veya tablet bilgisayarı, fotoğraf makinesi, kamera vb. elektronik cihazları okula getirmeleri yasaktır.(KAMERASIZ TELEFON GETİREBİLİRLER)


ÇIKTI ALINMASI GEREKEN FORMLAR;


ÖĞRENCİ BİLGİ FORMU-25.10.2019.docx (FORM ELLE DOLDURULMAYIP, BİLGİSAYAR ORTAMINDA DOLDURULUP ÇIKTISI ALINACAKTIR.)
 

KAYIT SIRASINDA ÖĞRENCİ ADAYININ YANINDA GETİRMESİ GEREKEN EVRAKLAR:

1.- Mezun olduğu Lise Diploması veya Geçici Mezuniyet Belgesinin Aslı ve 2 adet fotokopisi ( E-Devlet çıktısı olur)

2.- Okulumuza kayıt için gelecek yedek adayların aşağıda yer alan Taahhüt Senedini NOTER huzurunda doldurup kayıt için yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

3.- Nüfus cüzdanını aslı görülmek suretiyle fotokopisi ( 3 adet)

4.- Vukuatlı nüfus kayıt örneği (E-Devlet çıktısı olur)

5.- Vesikalık fotoğraf 8 Adet (Son 6 ay içerisinde sakalsız olarak çekilmiş olacak ve fotoğraflar birbirinin aynısı olacaktır)

6.- Askerlik yapanlar için terhis belgesinin aslı (E-Devlet çıktısı olur) 

7.- Askerlik yapmayanlar için askerlik durumlarını gösterir belge (E-Devlet çıktısı olur) ( 2001 yılı ve sonrası doğumlu olanların belge getirmelerine gerek yoktur)

8.- Evli olanlar için evlilik cüzdanlarının ilk üç sayfasının fotokopisi (Aslı ile birlikte), ve eşinin 1 adet son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğrafı

9.- Okulumuzun web sayfasında bulunan formun (öğrenci bilgi formu) bilgisayar ortamında doldurulmuş çıktısı.

NOT: Herhangi bir üniversitede kaydı olan veya okuyan adaylar Yüksekokulumuza gelirken lise diploması veya geçici mezuniyet belgesinin aslını (e-devlet çıktısı olur) getirmeleri halinde kayıtlı oldukları veya okudukları üniversite ile ilgili bir işlem yapmalarına gerek yoktur.

****TAAHHÜT SENEDİNİN AŞAĞIDAKİ ADRESTEN İNDİRİLİP NOTER HUZURUNDA DOLDURULMASI GEREKMEKTEDİR.

TAAHHÜT SENEDİ İNDİR

OKULUMUZA ULAŞIM;

Yol Tarifi ;

-M2 Şişhane - Hacıosman Metro Hattı kullanılarak Hacıosman durağına gelinir.

-İett Hacıosman durağından 152 nolu hat kullanılarak okulumuza ulaşabilirsiniz.

- Ayrıca Sarıyer merkezinden kalkan Gümüşdere Köyü Minibüslerine binildiğinde son durakta inilerek okulumuza ulaşabilirsiniz.

 

 

 Not: Lütfen güncel sefer saatleri için İett'nin sitesini ziyaret ediniz.

Haber Paylaş